• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

«Шкільна бібліотека – запорука успішного навчання!» - під таким гаслом бібліотекарі, вчителі та учні відзначають 22 жовтня Міжнародний День Шкільних Бібліотек. Як відомо, в Україні Всеукраїнський день бібліотек святкують 30 вересня. Але шкільні бібліотеки в усьому світі мають свій особливий день Міжнародний День Шкільних Бібліотек, який, починаючи з 1999 року, відзначається щорічно четвертого понеділка жовтня. Цей день був проголошений у 1999 році Президентом Міжнародної асоціації бібліотекарів Бланшом Вуллсом і заново підтверджений новим Президентом Пітером Дженком»,- такими словами у Григорівській ЗШ І-ІІІ ступенів розпочалася лінійка, присвячена Міжнародному Дню Шкільних Бібліотек.

Ведучі розповіли про те, що є багато див на землі, створених природою і зроблених руками людини: серед них найбільше - книжка, у ній увесь неосяжний світ, усе, що створено людським розумом, усе, до чого прагне наша душа.

Ще за часів Київської Русі книги дуже цінувалися. За князювання Ярослава Мудрого у Києві при Софіївському соборі було організовано першу бібліотеку. Ось який напис прикрашав двері бібліотеки XV століття: «Всякий, хто вивчає науки, входить сюди, не грюкне дверима, не стукне ногами: це заважає музам. Якщо ти когось знайдеш тут сидячим, шанобливо вклонися мовчки, не займайся розмовами: тут мудрі говорять з ученими».

Книги – це пам'ять. У різних кінцях світу незалежно одне від одного люди в різні часи намагалися створити спосіб передачі думки, спосіб спілкування. Давній ассирійський цар зібрав величезну бібліотеку глиняних книг.

У стародавньому Єгипті писали на папірусі, у Новгороді – на бересті. У деяких інших місцях – на телячій шкурі. Врешті-решт китайці винайшли папір. Зусиллям різних людей на світ з’явився друкарський верстат – і книжка стала такою, якою ми бачимо її сьогодні.

Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчує себе обділеною, збіднілою і спустошеною.

Для мене книги – світло дня,

Для мене книги – зорі ночі…

Моя сім’я, моя рідня,

Мій розум, серце моє, очі…

Без книги я не проживу

Вже, як без вирію лелека…

Бібліотекар Шулешко Г.П. оголосила про проведення Тижня шкільної бібліотеки. Учні мали можливість впродовж тижня ознайомлюватися з цікавинками виставки «Книги-дивовижний скарб, де кожен шукає плоди на свій смак»:

· Книги – ювіляри 2016 року.

· Книги, які знають все.

· Новинки Книжкового міста.

· Дитячі книги – найвідоміші у світі.

З учнями молодших класів було проведено свято «Казка в гості поспішає» та літературну вікторину.

Учні 5-7 класів переглянули презентацію «Історія книги» та провели захист своїх читацьких формулярів.

Старшокласники подивилися відеофільм «Бібліотеки світу – скарбниці духовних багатств людства», провели літературний брейн-ринг.

Підсумком Тижня шкільної бібліотеки було свято «Поверніть свої серця до книги, бо нема нічого вищого за книгу!» Його проводила Королева Книга.

Бібліотека…

Серце завмира,

Коли пірнаю в тишу таємничу,

Святилище пізнання і добра,

Що в майбуття через минуле кличе.

До дива знаь і мрій, о друзі, йдіть!

Високий дух летітиме далеко…

Аби сказати: «Зупинися, мить!»

Кажу лише: «Живи, бібліотеко!»

/Files/images/SAM_7286.JPG



Бібліотекар. Існує сім чудес світу, але книгу по праву можна назвати восьмим, найпрекраснішим і найнеобхіднішим чудом, яке створила людина для майбутніх поколінь. Вас усіх чекає шкільна бібліотека. Приходьте, читайте, збагачуйте свої знання.

/Files/images/SAM_7292.JPG

/Files/images/IMG_20161028_082342.jpg

/Files/images/IMG_20161028_083448.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 495

Коментарi