2018 рік - Рік реалізації правопросвітницького проекту "Я маю право!"

/Files/images/Я маю право.jpg

Президент Петро Порошенко підписав Указ №361/2017 «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!». Указ сприятиме формуванню правової культури та свідомості у суспільстві, підвищенню рівня знань громадян щодо механізмів захисту своїх прав.

Відповідну ініціативу Глави держави, Уряду щодо посилення захисту прав і свобод громадян та покращення надання безоплатної правової допомоги було розглянуто на засіданні Національної ради реформ.

Під час обговорення Президент повідомив, що пропонується започаткувати спільну програму «Я маю право». «І це буде не просто правова безоплатна допомога у судах, яка є і зараз. А це – безоплатні юридичні консультації, на які будуть мати право найменш захищені верстви населення», - наголосив Глава держави.

«Це надзвичайно важливо. Я впевнений, що ця програма підвищить рівень захисту конституційних прав і свобод громадян, в тому числі, і з юридичної точки зору», - підкреслив Петро Порошенко.

Указом оголошується 2018 рік Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» та доручається Кабінету Міністрів України затвердити план заходів із реалізації зазначеного проекту.

Уряд має забезпечити інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та Законами права у відповідних сферах через засоби масової інформації, шляхом запровадження телефонних «гарячих ліній», організації зустрічей з громадянами за місцем проживання, виготовлення інформаційних матеріалів.

Крім того, мають здійснюватися комунікаційні заходи з метою запровадження реалізації цього проекту.

Кабінет міністрів також має щоквартально інформувати Главу держави про хід проведення Року реалізації проекту «Я маю право!».

Також документ визначає, що органи місцевого самоврядування мають сприяти забезпеченню реалізації цього проекту шляхом проведення відповідної інформаційно-роз’яснювальної роботи. Зокрема, на регіональних телеканалах мають бути створені програми, орієнтовані на підвищення рівня правової культури та правової свідомості громадян.

Pеалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Mета – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

План заходів реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» у Григорівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

1. Проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, у тому числі у місцевих засобах масової інформації, спрямованих на реалізацію правопросвітницького проекту «Я маю право!» //Протягом 2018 року// Яровий С.М., Ткаченко А.І.

2. Знайомство з офіційним веб-сайтом проекту «Я маю право!»: prаvo.minjust.gov.ua з метою розширення кола громадян, які зможуть отримати інформацію про свої права та інструкції для захисту цих прав //Січень – березень 2018 року// Яровий С.М., Ткаченко А.І.

3. Проведення конкурсів, спрямованих на підвищення рівня знань громадян щодо гарантованих їм Конституцією та законами України прав у різних сферах суспільного життя //Січень – грудень 2018 року// Класні керівники 5-11 класів

4. Організувати науково-практичні конференції, семінари, зустрічі за круглим столом, дискусії, майстер – класи за участю провідних юристів, представників виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, присвячені проблематиці прав людини //Січень – грудень 2018 року// Дирекція, Класні керівники 5-11 класів

5. Розміщення на веб-сайті закладу інформаційних банерів та їх наповнення матеріалами, щодо проведених заходів із реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!» //Січень – грудень 2018 року// Яровий С.М., Ткаченко А.І.

6. Прийняти участь у районному конкурсі «Знавець Конституції України» та участь у обласному етапі конкурсу //Березень – травень 2018 року// Яровий С.М.

7. Організувати проведення книжкових виставок, презентацій видань про права людини та іншої літератури правового змісту, оформлення тематичних стендів //Березень, грудень 2018 року// Шулешко Г.П., Яровий С.М., Ткаченко А.І.

8. Організувати показ художніх та документальних фільмів про права людини та правозахисну діяльність в Україні //Грудень 2018 року// Яровий С.М., Класні керівники 5-11 класів

9. Проведення Всеукраїнського тижня права //Грудень 2018 року// Яровий С.М., Ткаченко А.І.

10. Проведення Всеукраїнського уроку «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини //Грудень 2018 року// Яровий С.М.

Кiлькiсть переглядiв: 171

Коментарi